Jak se správně saunovat

Jak se správně saunovat ?

Saunování je příjemnou a stále více vyhledávanou záležitostí, která má spoustu benefitů pro naše tělo. Je ovšem zapotřebí respektovat jistá pravidla, podmínky a postupy, abyste z procesu vytěžili maximum. V případě, že se v sauně nebudete chovat tak, jak máte, můžete své tělo zbytečně přetížit a unavit. Pojďme se podívat, jak by to zhruba mělo vypadat.

Příprava začíná už doma. Do sauny byste neměli jít přejedení, ale ani zcela hladoví či žízniví. Stejně tak zajistěte, ať máte konstantní hladinu energie a nejdete vyčerpáni. Před vstupem do sauny navštivte sprchu a celé tělo omyjte mýdlovou vodou.

Jakmile vstoupíte do kabiny, vyhlédněte si místo, které vám bude sympatické, a pohodlně se usaďte nebo položte. Měli byste být zcela nazí, a pro dodržení hygieny pod sebe rozložte prostěradlo, a to i pod vaše chodidla. Následuje prohřívací část, relaxujte, dýchejte raději nosem, ale můžete i ústy, pokud ucítíte pálení na obličeji, překryjte si ho ručníkem. Pro maximalizaci účinku můžete lehce masírovat vaše tělo, zajistíte tím lepší prokrvení pokožky. Můžete manipulovat s výškou teploty tím, že si sednete na nižší lavici, chcete-li teplotu nižší, a naopak do pozic nahoře, pokud preferujete velké teplo. V kabině setrvejte po dobu deseti až patnácti minut, vždy však jen do té doby, dokud je vám to příjemné.

Jak se správně saunovat ?

Následuje pozvolné ochlazování. Nejprve byste měli podstoupit sprchu a potom se ponořit do lázně k tomu určené. V té zůstaňte tak dlouho, dokud vám nezačne být zima. Pak už vám nic nebrání oddat se odpočinku a relaxaci. Zabalte se do ručníku či do saunového županu, lehněte si na lehátko a odpočívejte. Nezapomeňte doplňovat tekutiny, výborná je čistá voda, čaje nebo ovocné šťávy.

Jak se správně saunovat ?

Celý proces je ideální zopakovat třikrát. Odpočinek po poslední fázi by měl být ovšem o něco delší. Pokud máte možnost jít si vyčistit hlavu po sanování ještě například procházkou v přírodě, je to ideální. Po celý den po sauně už byste neměli provádět žádné náročné aktivity, Finové navštěvují saunu vždy večer, aby je po procesu nečekali už žádné povinnosti, zakončili tak příjemně den a mohli jít v klidu spát.

Videoreportáž o naší společnosti

Sauny od společnosti SAUNA PROJEKT s.r.o. jsou originálním výrobkem. Žádná část sauny není vyrobena dopředu. Výroba sauny začíná až po detailním zaměření Vašeho prostoru a trvá maximálně 2 týdny.

Katalogy SaunaProjekt

Saunaproject od roku 2001 na českém trhu s tisícovkou spokojených zákazníků. Vyplňujeme moderní trendy a nápady zákazníků. Snažíme se vždy vyhovět s Vaším přáním. Vážíme jakéhokoliv nákupu u naší společnosti Saunaproject. Věřím, že naše spolupráce úspěšným předáním a koupí sauny nebo případných vybavení a doplňků nekončí.

Vyrábíme sauny s profesionální montáží, která by Vám měla bez problémů sloužit dlouhá léta. Životnost sauny je neomezená. Záleží však na způsobu užívání a ošetřování Vaší sauny. Jsem také majitel naší sauny od roku 2003 a sauna i přes četné užívání vypadá stále jako nová.

Naším cílem je pro Vás zrealizovat saunu nejvyšší kvality. Zárukou u nás servis nekončí, v případě problému zavolejte nebo napište i po záruce, abychom mohli správně a kvalifikovaně závadu odstranit s vynaložením minimálních nákladů pro zákazníka.

Martin Polívka – ředitel společnosti

Prodejna:

I

Virtuální prohlídka prodejny

Prohlídka prodejny
&

Kde nás najdete:

Praha 9 - Poděbradská 777/9a, 18200

Otevírací doba:

Po a St:   8:30 – 18:00

Út a Čt:   8:30 – 16:30

Pá:  8:30 – 16:00

+420 602 723 304

info@saunaproject.cz

Kontaktní formulář:
Partnerské články:

PŮJČOVNA DODÁVEK PRAHA 9

Čeká vás dlouhá služební cesta? Potřebujete převézt těžký nábytek? Nebo jen potřebujete najít náhradní vůz za váš porouchaný automobil? Ve všech těchto a dalších případech je tu pro vás naše půjčovna dodávek a užitkových vozů do 3,5 tuny. Obraťte se na nás, v této...

číst více

Domácí sauny

Domácí sauny jsou rozrůstajícím se fenoménem, které se těší stále větší oblibě. Mají velké množství výhod. Jen vy sami si určíte, kdy se půjdete saunovat. Zvolíte aroma, jaké vám vyhovuje, a nemusíte brát ohled na ostatní. Snížit nebo zvýšit teplotu či vlhkost dle...

číst více

© 2017 – sauny-sauna.cz – Všechna práva vyhrazena, Mapa stránek, Ochrana osobních údajů